Blog

Czym jest hosting?

Zastanawiałeś się gdzie znajdują się strony wyszukiwane w internecie? Gdzie są przechowywane zdjęcia z nich, pliki do pobrania, baza danych czy filmy wideo?

Miejscem do przechowywania ich jest hosting, zwany również serwerem. W skrócie jest to dzierżawiona przestrzeń dyskowa, która jest stale podłączona do sieci. Działa na zasadzie chmury z tym, że nowoczesne hostingi stron internetowych korzystają z innego oprogramowania i napędzane są przez szybkie dyski SSD lub SSD NVMe , które powoli stają się już standardem u każdego dostawcy hostingu.

Hosting to współdzielenie zasobów serwera i ich przestrzeni w Internecie, aby inni mogli uzyskać dostęp do ich treści. Termin hosting definiuje się jako zawsze dostępną przestrzeń w Internecie, to oddzielna przestrzeń serwerowa, która udostępnia pewne zasoby online, takie jak przestrzeń WWW, pliki, e-maile.
Hosting definiuje się jako aktywność serwera, która obejmuje udostępnianie użytkownikom określonej przestrzeni do hostowania ich zasobów, czyli dostępnej w Internecie.

Hosting jest również znany jako usługa/produkt, określona część serwera, która ma być konfigurowana i kontrolowana przez jednego użytkownika. Użytkownicy z usługą hostingową mogą kontrolować to, co jest widoczne w Internecie, a także prywatne zasoby, które są dostępne w sieci, ale nie są widoczne dla innych użytkowników.

Sprawdź pozostałe wpisy
masz pytania?
Skontaktuj się ze mną
Skontaktuj się bezpośrednio przez formularz kontaktowy lub uzupełnij brief i uzyskaj wycenę.
+48 799 25 59 59
kontakt@fisite.pl
messenger
Usługi Informatyczne Filip Górny, 
NIP 8831877170, REGON 525677957
Potrzebujesz strony internetowej?
Uzupełnij brief
Formularz kontaktowy
COPYRIGHT 2023 © | FISITE.PL