fisite
Domena - co to jest?

Domena - co to jest?

W wielkim skrócie domena to po prostu nazwa strony, np. FISITE.PL

Jak widać, domeny mają różne końcówki: .pl, .com, .net, .org, .de i tak dalej.

Żeby domena łączyła się z hostingiem, skąd będą brane pliki strony, należy ją skierować poprzez odpowiednie adresy DNS lub IP serwera.

Jeżeli posiadamy domenę oraz hosting u tego samego dostawcy, to zwykle z automatu są ustawione odpowiednie adresy i należy tylko dopisać nazwę domeny do serwera.

Domena (np. www.twojadomena.pl) to unikalny adres internetowy, który świadczy usługi w Internecie (np. strona www, poczta e-mail, serwer FTP). Nazwa domeny jest unikalna i używając jej, możesz odwoływać się do określonego zasobu w sieci. Ważnym aspektem posiadania domeny jest możliwość jej przeniesienia. Domeny są ważną częścią tożsamości internetowej. Domeny to elementy adresu URL, które kierują internautów na żądaną stronę. Domeny są zazwyczaj kojarzone z właściwą nazwą firmy lub produktu.

FISITE.PL

Tworzymy unikalne i responsywne strony internetowe dla klientów z całego świata. Cenimy sobie oryginalność i dobry styl Twojego wizerunku w internecie.

SKONTAKTUJ SIĘ

Strona wykorzystuje pliki cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
© 2022 FISITE